salon fryzjerski poznań

Nanoplastia a keratynowe prostowanie włosów

Nanoplastia jest jednym z wielu zabiegów które oferują nam salony fryzjerskie. Zabieg ten polega na trwałym wyprostowaniu włosów za pomocą specjalistycznego preparatu oraz prostownicy, a zatem z tego zabiegu korzystają przede wszystkim panie którym zależy na prostych lśniących i zdrowo wyglądających włosach. Zabieg ten może być wykonany w zasadzie przez każdy salon fryzjerski, Poznań jest miastem w którym bez problemu możemy znaleźć wiele miejsc w których wykonamy tego typu zabieg.

Nanoplastia włosów jest dużą konkurencją dla równie popularnego zabiegu jakim jest keratyna na włosy. Nanoplastia jest zabiegiem opartym na nanotechnologii, podczas zabiegu dochodzi do zmiany kształtu włosa. Zabieg ten składa się z kilu etapów. W pierwszej kolejności na świeżo umyte włosy nakładany jest specjalny preparat, następnie na głowę należy założyć czepek i po godzinie zmyć preparat z włosów. Kolejnym etapem nanoplastii jest umycie włosów oraz wyprostowanie ich prostownica bardzo dokładnie pasmo po paśmie. Pod wpływem wysokiej temperatury składniki zawarte w kosmetyku wnikają w głąb włosa zmieniając jego strukturę. Ostatnim etapem zabiegu jest mycie włosów łagodnym szamponem oraz nałożenie maski. Cały zabieg może trwać nawet 6 godzin, a efekty widoczne są tuż po zabiegu.

W przypadku keratynowego prostowania włosów głównym zadaniem zabiegu jest odbudowa zniszczonych włosów. Efekt wygładzenia jest tylko elementem ubocznym. W przypadku keratynowego prostowania włosów zabieg wykonywany jest na bazie substancji chemicznych. Włosy są odbudowane i zregenerowane jednak sam efekt prostych włosów nie jest długotrwały. Natomiast w przypadku nanoplastii włosów efekt jest długotrwały i utrzymuje się na włosach nawet przez pół roku. Co więcej zabieg nanoplastii włosów w przeciwieństwie do keratynowego prostowania włosów może być wykonywany nawet u kobiet w ciąży.  Wadą nanoplastii może być jedynie cena która niestety nie jest niska, w zależności od długości włosów zabieg może kosztować od 300 do nawet 1000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *