soki warzywne

Naturalne soki – sekret urody i witalności wielu z nas

To nie sekret, że naturalne soki warzywne i owocowe są źródłem witamin i minerałów, ale często zapominamy, że dobra dieta może zastąpić drogie kremy, czy wizyty w salonach urody. Odpowiednio skomponowane soki pozwalają rozjaśnić cerę, wzmocnić cebulki włosów i zadbać o mocne oraz zdrowe paznokcie.

Jakie soki należy wybierać?

W zależności od naszych problemów możemy wybrać soki warzywne, owocowe albo mieszkankę soków warzywno-owocowych. Warto czytać etykiety i wybierać świeżo wyciśnięte soki, bez dodatku cukru, czy innych zagęszczaczy. Sok pomidorowy ma bardzo dużo mikroelementów i wpływa na budowanie odporności naszego organizmu oraz regeneruje nasz układ pokarmowy. Jeśli sami wyciskamy sok, warto zwrócić uwagę na wyciskarkę, jaka jest w naszym posiadaniu. Wyciskarka wysokoobrotowa zapewnia lepszą jakość wyciskanego soku. Warto pamiętać, że surowe owoce i warzywa zawarte w sokach, prowadzą do przyspieszenia przemiany materii oraz zawierają dużo prostych cukrów, które oddziałują na wzrost cukru we krwi.

Jakie warzywa i owoce są najlepsze na sok?

Pamiętaj, aby wybierać jedynie warzywa i owoce najwyższej jakości. Warto dbać o świeże i dojrzałe warzywa i owoce, bo z nich uzyskamy najlepszy sok. Gdy mamy ochotę na sok, można kierować się sezonowością warzyw i owoców, które zawierają dużo błonnika, witamin i minerałów. Wybierając sok jabłkowy, czy pomarańczowy zaspokajamy dzienną dawkę na witaminę C, czy inne mikroelementy. Wystarczy odpowiednio skomponować swoją dietę, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i witalnością. Należy pamiętać, że soki warzywno-owocowe należy spożywać na czczo, gdyż tak lepiej się wchłaniają i są szybciej strawione przez nasz żołądek. Nie musimy się martwić, gdyż soki są szybko strawne i nie wpływają obciążając na nasz układ trawienny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *