Pielęgnacja skóry zimą

Jesienią i zimą pielęgnacja skóry jest bardziej wymagająca. Na jej stan wpływa wiele czynników, takich jak wiatr, mróz czy suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Dlatego cera wymaga specjalnej pielęgnacji i solidnego nawilżenia. Podpowiadamy w jaki sposób o nią zadbać.

Sucha skóra

Wraz ze spadkiem temperatury nasza skóra traci wilgoć, co oznacza, że szybciej staje się szorstka, mniej elastyczna oraz bardzo łatwo ulega podrażnieniom. Naturalne mechanizmy ochronne stają się słabsze, co może doprowadzić do osłabienia wrażliwych partii skóry. Nawet najmniejsze wymarznięcia są w stanie doprowadzić do pęknięcia naczynek krwionośnych, które wpływają niekorzystnie na stan oraz wygląd skóry, powodując tym samym dyskomfort. Konieczne wydaje się wiec regularne stosowanie kremów i balsamów nawilżających, zwłaszcza na okolicę twarzy, która jest bezpośrednio wystawiona na zimno i dodatkowo na promienie UV. Wybierajmy więc kremy o faktorze minimum SPF 15.

Odpowiednie nawilżenie – KolagenCito

To najważniejszy krok w pielęgnacji zimą. Niestety przez suche powietrze spowodowane ogrzewaniem (w mieszkaniach, sklepach czy nawet autobusach) skóra jest mocno odwodniona. By ją odżywić należy używać odpowiednich preparatów, które nawodnią nasz organizm. Dla każdej osoby, która troszczy się o stan skóry, szczególne znaczenie ma kolagen – który odpowiedzialny jest za jej wygląd jędrność i elastyczność. To także główny składnik ścięgien oraz świetna regeneracja dla paznokci. Niestety, z każdym rokiem w naszym organizmie jest coraz mniej kolagenu. Organizm produkuje go nieprzerwanie tylko do 25 roku życia, a potem jego ilość stopniowo obniża się.  Gdzie szukać tego wspierającego kondycję skóry elementu? Oczywiście powinien być wysokiej jakości. Znajdziesz go jako składnik miękkich pastylek kolagenowych KolagenCito od renomowanej firmy Reutter.

kolagen

W każdej pastylce KolagenCito znajduje się aż 400 mg wysokiej jakość kolagenu oraz odpowiednio dobrana porcja witaminy C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu i jego przyswajaniu. Regularne stosowanie KolagenCito wspomaga właściwe funkcjonowanie nie tylko skóry, ale również stawów, kości, bioder, chrząstek, dziąseł oraz naczyń krwionośnych. Kolagen spłyca zmarszczki, cellulit.

Jeśli zdecydujemy się na wspomaganie naszego organizmu kolagenem – warto sięgać po ten, za którego tworzeniem stoi wieloletnie doświadczenie firmy. Daje to pewność, że sięgamy po dobrej klasy produkt, który był produkowany w sterylnych warunkach, właściwie transportowany. Fabryka Reutter to niemiecka jakość, która ma aż ponad wiek doświadczenia. Czytajmy etykiety, wybierajmy artykuły markowe, jakościowe.

Pastylki kolagenowe KolagenCito dostępne są w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich. Dziennie powinno się stosować do 3 miękkich pastylek KolagenCito.

Cena detaliczna ok. 28 zł.

Dostępny w aptekach i zielarniach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *