dyżur ortopedyczny Warszawa

Podejrzenie złamania ręki – co robić?

Doznałeś nagłego urazu, Twoja ręka boli, nie możesz nią ruszać, a nawet pojawił się na niej obrzęk? Takich objawów nie można bagatelizować, trzeba za to skorzystać z profesjonalnej pomocy medycznej.

Rzadko zdarza się, by złamanie nie dawało żadnych objawów. Najczęściej ból kończyny jest tak silny, że pacjent natychmiast udaje się po pomoc lekarską. Złamana ręka nie przestaje boleć, jeśli nie zostanie odpowiednio unieruchomiona, by kość mogła się zrosnąć, najprawdopodobniej dojdzie do jej destrukcji. Finałem będzie trwała niesprawność ręki.

Jeśli podejrzewasz, że doszło do złamania ręki, udaj się po prostu na dyżur ortopedyczny. Warszawa na szczęście dysponuje placówkami, w których taka pomoc oferowana jest przez całą dobę. Stracisz czas, jeśli wybierzesz się do internisty, musisz kierować się raczej na SOR, natomiast wybierz szpital, w którym działa oddział ortopedyczny – nie wszystkie placówki takie posiadają.

Najlepszą opcją jest zaś wspomniany dyżur ortopedyczny, bo to właśnie tam pracują specjaliści, którzy mogą udzielić szybko i profesjonalnie pomocy. Ręka musi być poddana prześwietleniu, a w przypadku złamania leczenie musi być wdrożone natychmiast. Pamiętajmy, że występować może różnego rodzaju złamanie. W najlepszej opcji kończyna zostanie włożone w gips i unieruchomiona. W tym najgorszym będzie musiała być przeprowadzona operacja chirurgiczna, by ratować jej pełną sprawność. O tym jednak mogą decydować jedynie wykwalifikowani medycy.

Samo złamanie leczone jest 3-4 tygodnie, ale najczęściej to nie koniec wizyt u lekarza w celu przywrócenia pełnej sprawności ręki. Zdarza się, że konieczne są jeszcze zabiegi rehabilitacyjne. Dlatego też od początku chorobowej historii warto współpracować z placówką, która oferuje kompleksową pomoc, począwszy od diagnostyki, poprzez leczenie aż po kontrole i indywidualną rehabilitację w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *