kurtka na motocykl

Strój dla początkującego motocyklisty

Każdy motocyklista, który rozpoczyna dopiero swoją przygodę z motorem musi pamiętać o tym, jak ważny jest odpowiedni strój na motor. Szczególnie początkujący motocykliści, którzy nie maja jeszcze doświadczenia i wprawy do jazdy motorem muszą jak najbardziej zadbać o swoje bezpieczeństwo.  Bardzo ważną rolę odgrywa kombinezon motocyklowy oraz kasak, decydując się na kask Klim bądź kask agv możemy mieć pewność, że zapewniamy sobie największe bezpieczeństwo. Dodatkowo warto zwrócić uwagę również na specjalistyczne obuwie, rękawice, bieliznę oraz inne akcesoria. Mimo iż odzież na motor jest stosunkowo droga to coraz więcej tańszych firm decyduje się na bardzo bezpieczne i innowacyjne rozwiązania, dlatego też decydując się nawet na tańszą odzież zapewniamy sobie komfort, bezpieczeństwo, ale również ładny wygląd.

Więcej informacji: https://aldek.com.pl/motoryzacja/jak-wybrac-bielizne-na-motor/

Najważniejsze elementy stroju na motor

Jazda na motorze należy do tych niebezpiecznych, dlatego kask jest obowiązkiem, którego musi przestrzegać każdy motocyklista bez względu na to czy jest on początkujący czy na motorze jeździ już od lat. Głowa jest najbardziej newralgiczną częścią naszego ciała, a podczas jazdy na motorze narażona jest na największe niebezpieczeństwo, dlatego kompletując strój na motor nie powinniśmy oszczędzać, jeżeli chodzi o kask. Powinniśmy również pamiętać o tym, że jednym z największych błędów jaki możemy popełnić jest kupno kasku używanego, nigdy nie wiemy jaką przeszłość ma za sobą taki kask, a jeżeli uległ już wypadkowi może nie chronić naszej głowy tak bardzo jak nowy kask nawet gorszej marki.

Zapraszamy do odwiedzenia strony producenta.

Drugim niezwykle ważnym elementem garderoby motocyklisty jest kombinezon, jego rodzaj uzależniony jest przede wszystkim od tego na jakim motorze chcemy jeździć. Niektórzy decydują się na kupno spodni oraz kurtki. Niektóre modele np. kurtka rukka czy spodnie dainese zapewniają nam naprawdę dużą ochronę, szczególnie podczas upadku, jednak stroje te posiadają także wiele innych funkcji.  Chcąc rozpocząć jazdę na motorze wcale nie musimy przepłacać, ponieważ coraz więcej tańszych marek ma w swojej ofercie naprawdę wysokiej jakości stroje na motor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *