ćwiczenia na klatkę bez sprzętu

Ćwiczenia fitness w domu

Okazuje się, że fitness jest tego rodzaju aktywnością sportową, która nie wymaga kontroli doświadczonych trenerów, przynajmniej nie w przypadku osób uprawiających ten sport już na etapie zaawansowanym.

Oczywiście, każdy początkujący powinien zacząć ćwiczenia fitness od lekcji z trenerem. Dzięki temu wszelkie ćwiczenia na klatkę bez sprzętu będą wykonywane prawidłowo. Co więcej, instruktor skaże jakie dokładnie ćwiczenia wykonywać, by działały one na poszczególne partie ciała.

Kiedy jednak posiądziemy wiedzę i umiejętności z zakresu wykonywania ćwiczeń fitness możemy pokusić się o ich samodzielne wykonywanie. Niekoniecznie musimy to robić na Sali treningowej bowiem z powodzeniem ćwiczyć możemy również w domu czy na świeżym powietrzu, na przykład w parku.

Zajęcia fitness są o tyle wygodną formą uprawiania sportu, iż nie wymagane są żadne przyrządy w celu prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Ewentualnie ćwiczącym przyda się mata, na której mogą wykonywać ćwiczenia siedzące czy w pozycji leżącej.

Do najczęściej wykonywanych ćwiczeń w warunkach domowych czy wszędzie poza profesjonalną salą zalicza się te, których efektem ma być płaski brzuch i jędrne pośladki. Skłony, brzuszki czy przysiady mają wzmocnić tkankę mięśniową i redukować tłuszcz. To właśnie ćwiczenia odchudzające wiodą w tym przypadku prym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *