Depilacja laserowa – pytania i odpowiedzi

Czy wiesz, że trwale usuwanie zbędnego owłosienia przy zastosowaniu lasera nowoczesnej generacji, to dzisiaj najpopularniejszy zabieg z zakresu medycy estetycznej? Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo to jedyna metoda, dzięki której skóra może być idealnie gładka, a niechciane włoski nie odrastają już nigdy więcej. Jeśli i Ty chcesz skorzystać z zabiegów laserowych, poznaj nasze kompendium wiedzy.

Więcej szczegółów na temat  depilacji laserowej, znajdziesz na stronie: https://spireclinic.pl/depilacja-laserowa/

 

Jak działa laser?

Wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry i niszczą melaninę, czyli główny barwnik włosa. To właśnie dlatego te z każdym kolejnym zabiegiem stają się coraz mniej widoczne, aż w końcu zanikają całkowicie i nie pojawiają się już nigdy więcej. Właśnie tak działa depilacja laserowa. Warszawa może pochwalić się renomowanymi obiektami, takimi jak Klinika SPIRE CLINIC, w której zabiegi przeprowadzane są w pełnym bezpieczeństwie i wykazują optymalną skuteczność.

 

Czy zabiegi bolą?

Rzeczywiście pierwsze zabiegi laserowe mogły boleć, a nawet podrażniać skórę czy wywoływać poparzenie. Dzisiaj urządzenia laserowe są na tyle zaawansowane technologicznie, że o takich skutkach nie może być mowy i to bez względu na partie ciała, z jakiej pozbywa się włosków. Te najlepsze lasery posiadają specjalną nakładkę chłodzącą, która działa jak naturalny znieczulacz. Ta doskonale sprawdza się podczas usuwania włosków z delikatnych miejsc, na przykład, kiedy przeprowadzana jest depilacja bikini.

 

Jakie partie ciała mogą być poddane depilacji?

Tak naprawdę wszystkie, do których tylko może dotrzeć laserowe światło. Najczęściej realizowana jest laserowa depilacja bikini, nóg, pach, pleców, klatki piersiowej czy wąsika nad górną wargą. Niechciane włoski usuwają dzisiaj zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Chociaż depilacja laserem jest w pełni bezpieczna i zawsze poprzedzona szczegółowym wywiadem specjalisty z pacjentem, to istnieją pewne przeciwwskazania, zgodnie z którymi zabiegi należy przełożyć lub całkowicie w nich zrezygnować. Mowa o chorobach skórnych, takich jak bielactwo, chorobach krwi czy chorobach nowotworowych. Depilacja laserem nie powinna być też przeprowadzana u kobiet w ciąży ani karmiących. Trwałe usuwanie owłosienia nie odbędzie się na skórze podrażnionej ani opalonej.

 

Ile trwa zabieg?

Wszystko zależy od partii ciała, z jakiej usuwane jest zbędne owłosienie. Przykładowo, jeden zabieg depilacji laserem pach, to tylko 2 minuty. Pamiętajmy, że aby depilacja laserowa była naprawdę skuteczna, należy poddać się całej serii zabiegów – to najczęściej od 4 do 8 wizyt w gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *