Dłonie naszą wizytówką

Witając się ze znajomymi, partnerami biznesowymi lub nowo poznanymi osobami wymieniamy się uściskiem dłoni. W tych momentach ręce są naszą wizytówką, świadectwem kultury osobistej i dbałości o wygląd. Warto się więc o nie zatroszczyć. A nie jest to proste, gdyż są one najbardziej narażone na przesuszenia, przebarwienia i urazy zewnętrzne. Co więc zrobić, by zawsze z pewnością siebie móc wyciągać je do uścisku?

Skóra dłoni

Skóra zmienia się wraz z wiekiem. U dzieci i młodzieży jest ona delikatna i aksamitna, wraz z wiekiem jednak staje się sucha i szorstka. Dzieję się tak z powodu zmniejszenia produkcji łoju skórnego oraz zgrubienia warstwy rogowej naskórka. Skóra dłowni jest bardzo cienka, delikatna i łatwo się przesusza. Ma niewiele gruczołów tłuszczowych, które stanowiłyby jej naturalną barierę ochronną, natomiast posiada wiele gruczołów potowych, które powodują zwiększenie utraty wody. Skóra w tym miejscu jest więc najbardziej zagrożona procesem starzenia.

Jak pielęgnować dłonie na co dzień

Dłonie myjemy kilka razy dziennie, a woda i mydło wysuszają naszą skórę. Jest narażona na urazy, promienie UV czy czynniki atmosferyczne. Powinniśmy na co dzień pamiętać o tym, że wymagają częstej pielęgnacji. Dobrym nawykiem jest robienie kilka razy w tygodniu peelingu. Poprawia on krążenie, usuwa martwy naskórek i dogłębnie oczyszcza skórę. Peelingi do ciała czy dłoni są dostępne w każdej drogerii. Możemy je również przygotować samodzielnie. Wystarczy cukier i oliwa, dzięki czemu nasze dłonie staną się gładsze.

Podczas codziennej pielęgnacji rąk powinniśmy zamienić gorącą wodę na letnią, a zwykłe mydło na takie ze składnikami nawilżającymi. Przy każdej czynności wymagającej styczności naszych dłoni z chemikaliami, powinniśmy używać rękawiczek jednorazowych. Pamiętać należy również o systematycznym smarowaniu dłoni odpowiednimi kremami, które zapewnią im niewidzialną barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Najlepsze będą te, które wzbogasane są o witaminy, gdyż zapewniają one dodatkową pielęgnację naszej skóry.

Pielęgnacja bogata w witaminę C zawsze pod ręką

Witamina C ma właściwości antyoksydacyjne, wspomaga prawidłową produkcję kolagenu, opóźnia proces starzenia. Wspomaga naturalne mechanizmy obronne organizmu. Dlatego dobrze stosować krem, który jest bogaty w witaminę C. Nawilżająco-ochronny krem do rąk DuoLife Beauty Care Vita C – posiada dodatkowo w swoim składzie witaminę E, C oraz F. Krem to idealna terapia odmładzająca dla skóry Twoich dłoni. Dzięki witaminowej Formule ECF 24/7 Nutri-Form™, wzbogaconej o masło shea, pomaga wygładzić i przywrócić elastyczność skóry oraz walczyć z jej podrażnieniami, a przede wszystkim zmniejsza wczesne oznaki starzenia się. DuoLife Beauty Care Vita C zapewnia także odpowiednie nawilżenie skóry. Dzięki podręcznemu opakowaniu możesz mieć go zawsze pod ręką.

Dbanie o dłonie powinno wejść nam w nawyk. Pozwoli nam to nie tylko poczuć się bardziej pewnym siebie, ale poprawi też nasz wizerunek. Dodatkowo miękkia, nawilżona skóra rąk odwdzięczy się nam pięknym wyglądem przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *