olej ze słodkich migdałów

Domowe SPA w czasach pandemii koronawirusa

Brakuje Ci profesjonalnego masażu? Chciałabyś już pójść do ulubionej kosmetyczki oraz stylisty fryzur? Niestety, ale na razie musisz takie wizyty odłożyć. Rząd przedstawił plan działania i 4 etapy odmrażania polskiej gospodarki. Otwarcie salonów kosmetycznych, fryzjerskich czy medycyny estetycznej będzie możliwe dopiero na samym końcu. Rząd nie daje także realnych prognoz, w jakim terminie dokładnie to nastąpi, ale prognozuje się, że każdy z etapów potrwa 1-2 tygodnie.

Do tej pory polecamy pielęgnację skóry, włosów i paznokci domowymi, naturalnymi i bezpiecznymi sposobami. Świetnie sprawdzi się w tym celu domowa wanna i chociażby olejki eteryczne. Do pielęgnacji skóry suchej i to również u niemowląt polecany jest przede wszystkim olej ze słodkich migdałów. Ten sam doskonale odżywia włosy oraz paznokcie.

Z wykorzystaniem oleju ze słodkich migdałów można przygotować sobie gorącą, relaksacyjną kąpiel odżywczą, wystarczy do wody wlać dosłownie około 5 kropli. Olej ze słodkich migdałów nadaje się też do masażu, jeśli jest połączony z dobrej jakości oliwą z oliwek albo ulubionym balsamem. Sprawdza się też jako składnik maseczek na włosy.

Olej ze słodkich migdałów można komponować z innymi olejami eterycznymi. Wykaże doskonałe właściwości wraz z olejkiem herbacianym albo tym lawendowym. Z całą pewnością warto korzystać z dobrodziejstw natury, dopóki znów nie będzie normalnie. Dzięki temu zachowamy dobry stan skóry, włosów i paznokci, a dotychczasowe działania kosmetyczki nie pójdą na marne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *