depilacja laserowa

Jak starzeje się nasza skóra?

Czy wiesz, że naturalny proces starzenia się naszej skóry rozpoczyna się już po 20 roku życia każdego człowieka? Okazuje się, że to właśnie wtedy znacznie zmniejsza się produkcja kolagenu oraz elastyny, a to te substancje są odpowiedzialne za utrzymanie jej w pełnym napięciu i jędrności. Oczywiście, pierwsze oznaki tego procesu są widoczne znacznie później, natomiast jest to idealny czas, by przeciwdziałać zmarszczkom i innymi niekorzystnym oznakom. Pamiętajmy również, że my sami destrukcyjnie wpływamy na jakość oraz wygląd skóry. O tym, jak przebiega proces starzenia się skóry i jak go spowalniać, piszemy poniżej.

 

Czynniki, które niekorzystnie wpływają na skórę

 

Nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej, używki, takie jak papierosy, alkohol czy mocna kawa, działanie mrozu oraz silnych promieni słonecznych i w końcu korzystanie ze złej jakości kosmetyków bądź niestosowanie ich wcale, to tylko niektóre przyczyny szybkiego starzenia się naszej skóry.

 

Skóra powinna być w odpowiedni sposób zabezpieczona i nie da się ukryć, że priorytetem jest tutaj stosowanie odpowiednich środków. Wszelkie surowce kosmetyczne, jakie na nią nakładamy, powinny być właściwie dobrane do indywidualnego rodzaju skóry. Zbyt wysuszona, tłusta, z tendencją do trądziku albo wrażliwa, to główne typy, dla jakich przeznaczone są konkretne preparaty.

Przeczytaj więcej na temat surowców kosmetycznych: https://www.kaczmarek-komponenty.pl/surowce-dla-przemyslu-kosmetycznego/ – dowiedz się skąd je pozyskać?

 

Jak hamować proces starzenia się skóry?

 

Liczy się nie tylko dobranie odpowiednich kosmetyków, bo przecież rozmaite peptydy przeciwzmarszczkowe zawarte w kremach musimy stosować już po 20 roku życia. Ważna jest także systematyczność. O wiele lepiej jest zapobiegać aniżeli niwelować już powstałe zmiany.

Dobrym zabiegiem jest udanie się do dermatologa albo doświadczonego kosmetologa, by to on ocenił stan naszej skóry i dobrał właściwe środki.

 

Nie zaleca się stosowania kosmetyków sztucznie barwionych, z dodatkiem substancji zapachowych czy konserwantów, które powodują nie tylko zapychanie porów i nieodpowiednie dotlenienie skóry. Ważne jest też to, by nie dopuszczać do wchłaniania się chemicznych składników poprzez skórę do naszego organizmu. To dlatego zawsze polecane są różnego rodzaju emolienty. Te zachwalane są także przez pediatrów jako środki idealne do pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci.

 

Pamiętajmy, że naturalny proces starzenia się naszej skóry jest nieuchronny, jednak to my mamy wpływ na jego przebieg. Możemy go skutecznie opóźniać, jeśli tylko uda nam się dobrać do tego odpowiednie metody. Najlepiej zacząć jeszcze wtedy, gdy na skórze nie widać niedoskonałości, bo walka z nimi będzie niestety długa i nierzadko nierówna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *