sukienka do karmienia

Karmienie w miejscach publicznych

Karmienie piersią w miejscach publicznych nadal wywołuje wiele dyskusji i nierzadko kontrowersji. W Polsce, która uznawana jest przecież za kraj nowoczesny i tolerancyjny, wciąż nie brakuje głosów sprzeciwu. Nierzadko matki karmiące są krytykowane, obrażane. Jaki jest słuszny głos w tej sprawie?

Publiczne karmienie piersią na TAK

Dziecko powinno dostawać pokarm na żądanie, dokładnie wtedy, gdy wyraża taką potrzebę. Młodej mamie trudno przewidzieć, kiedy taka potrzeba nastąpi, kiedy niemowlę zacznie domagać się mleka. To dlatego tak często matki karmiące można spotkać na ławkach w parku, centrach handlowych czy przystankach autobusowych.

Karmienie na żądanie wiąże się nie tylko z koniecznością zaspokajania podstawowych potrzeb niemowląt. Problemu w takim rozwiązaniu nie widzą rodzice, którzy realizują wychowanie, zgodne z teorią bliskości. To dziecko jest najważniejsze, a w pierwszym etapie jego życia należy szczególnie zwracać uwagę na relacje pomiędzy noworodkiem a matką. Przytulanie, karmienie piersią, to najlepsze, co można dać latorośli, by ta czuła się w pełni bezpiecznie.

Czytaj również: Jak wyglądać kobieco w ciąży?

Publiczne karmienie piersią na NIE

Przeciwnicy karmienia piersią w miejscach publicznych uznają, że nie muszą oglądać przecież piersi kobiet. Ich zdaniem tak intymna sytuacja nie powinna być wystawiana na widok publiczny. To zresztą dlatego coraz częściej organizuje się specjalne pokoje dla matki z dzieckiem – w centrach handlowych to już standard. W takim pokoju mama spokojnie może nakarmić swoje dziecko. Niestety, nie zawsze takie obiekty są dostępne.

Osoby, które nie chcą oglądać w miejscach publicznych matek karmiących swoje dziecko piersią, sugerują również, by młode mamy były odpowiednio przygotowane do tej czynności. Dostępna jest przecież sukienka do karmienia, specjalne chusty do bezpiecznego zakrycia piersi oraz dziecka. Takie wyposażenie nie jest dzisiaj problemem, a przecież da pełen komfort matce karmiącej i nie wywoła zażenowania wśród przypadkowych przechodniów.

Akcesoria, które przydadzą się do karmienia piersią w miejscach publicznych, dostępne są w każdym sklepie, w którym jeszcze w ciąży przyszła mama kupuje eleganckie sukienki ciążowe czy specjalne biustonosze. Z całą pewnością warto się w takie zaopatrzyć, tym bardziej że etap naturalnego karmienia piersią trwa co najmniej kilka miesięcy. Trudno wymagać, by mama z dzieckiem nie wychodziła przez cały ten czas z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *