salon fryzjerski warszawa

Przetłuszczające się włosy – jak sobie z nimi radzić?

Włosy przetłuszczające się niekorzystnie wpływają na nasz wygląd i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Włosy sklejają się, są ciężki, brak im objętości, najczęściej są płaskie, przylegają do skóry głowy. Osoby, które są posiadaczami właśnie tego rodzaju włosów narzekają na niemożność ich odpowiedniej stylizacji i problemy z pielęgnacją. Okazuje się, że niestety, ale na włosy przetłuszczające się nie działają kosmetyki dostępne w sieciowych drogeriach.

Czy na przetłuszczające się włosy pomoże fryzjer?

Co więc zrobić, by nasze włosy wyglądał estetycznie? Przede wszystkim warto wybrać się do profesjonalnego stylisty, który podpowie nam, jak sobie z nimi radzić. Każdy salon fryzjerski w Warszawie posiada też zazwyczaj profesjonalne kosmetyki, które niedostępne są w sprzedaży detalicznej. Właśnie przy ich pomocy zastosuje odpowiednią kurację wzmacniającą i odżywczą, która wpłynie korzystnie a przetłuszczające się włosy nabiorą blasku, staną się puszyste i zwyczajnie zdrowe.

Pamiętajmy, że problem z przetłuszczającymi się włosami może doprowadzić do wielu innych, przykrych schorzeń. Dolegliwość tą należy czym prędzej niwelować bowiem z jej powodu pojawić się może trądzik na skórze głowy oraz twarzy.

Wizyta u dermatologia

Przetłuszczające się włosy mogą być skutkiem chorób skóry głowy. Najczęstszą taką chorobą jest łojotokowe zapalenie skóry. Wtedy, oprócz nadmiernego wydzielania sebum, na skórze głowy pojawiają się żółte łuski oraz świąd. Często włosy wypadają garściami.

Główną przyczyną łojotokowego zapalenia skóry są grzyby z rodzaju malassezia. Leczenie polega na przyjmowaniu specjalistycznych leków przeciwgrzybiczych oraz stosowaniu specjalnego szamponu. Niestety, wyleczenie ŁZS jest długie i wymaga regularnego stosowania leków oraz wizyt u lekarza dermatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *